Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu

Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu

33.51 20.00 Lei
021 316 70 53
Cumpara cartea

Info

Anul aparitiei : 2009; Numar de pagini : 104

Recenzie Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu

Viaţa de cuplu pare de nesuportat uneori şi totuşi nu putem trăi singuri! De aceea, Jeff Green, unul dintre cei mai populari comici care evoluează astăzi în Marea Britanie, ne dezvăluie, cu umor, toate neplăcerile la care ne-am putea aştepta şi ne sfătuieşte cum să le depăşim.

În lumea cărţilor comice, bărbaţii au tendinţa de a portretiza femeile ca pe nişte nevrotice disperate cu rochia de mireasă în topul reuşitelor lor, iar femeile au tendinţa de a creiona bărbaţii drept nişte maşini de ejaculat care detestă să-şi asume responsabilităţi. Prin comparaţie, Jeff a reuşit să găsească echilibrul între cele două sexe şi rolurile speciale pe care fiecare le joacă în totala distrugere nucleară a unei relaţii. Ne conduce printre pagini care acoperă subiecte atât de diferite ca „Ruj”, „Treburi casnice” sau „Orbire selectivă”, fiecare fiind o analiză cinstită a eşecurilor noastre personale, în calitate de fiinţe dornice de căldură sufletească.

Jeff a pus degetul pe dureroasa dar isteric de amuzanta (aşa cum ştim cu toţii că este o tragedie) rană a traiului în cuplu. Această carte, care este un fel de curs instructiv, va ajuta pe mulţi să nu cedeze la prima problemă, îmbunătăţind, astfel, viaţa tuturor cuplurilor.

Cartea "Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu " a fost publicata in categoria Ghiduri si carti practice / Familie si inregistrarea noastra a fost actualizata ultima oara la data de 19.12.2011. A fost scrisa de Jeff Green si a fost publicata de editura House of Guides. Se poate cumpara cartea Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu prin comanda online (nu sunteti obligati sa va creati un cont) sau, daca va e mai confortabil, puteti sa ne contactati telefonic la numarul din header iar operatorii nostri ca vor prelua comanda. Pretul "Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu " este de 20 RON, include toate costurile, mai putin transportul.

Caracteristici

Format: carte
Limba: ro

Pret Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu

In stoc

Cartea poate fi expediata in doar 24 de ore. Timpul de livrare va fi de 24 ore prin curier sau de 3-5 zile prin Posta Romana. Pretul cartii include TVA insa nu include taxele de transport. Mai multe informatii...

Produse similare si recomandari

38 de intrebuintari pentru un sot
Todd Mckie, Harriet Ziefert
15.00 RON
Pe stoc
Cartea tatilor
Alexia Cinzeaca
5.90 RON
Pe stoc
Cum sa-ti hranesti copilul
Vicki Lansky
27.50 RON
Pe stoc
Cele cinci limbaje de iubire ale copiilor
Gary Chapman, Ross Campbell
24.00 RON
Pe stoc
Cum sa-ti gasesti partenerul ideal
Dr. Jan Yager
10.00 5.00 RON
Pe stoc

Comentarii si recenzii

Incurajam utilizatorii inregistrati sa scrie recenzii de calitate pentru cartea Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu . Dupa ce acestea vor fi aprobate de echipa noasta editoriala, autorii recenziilor vor primi puncte de discount, cupoane valorice sau alte avantaje.
Daca aveti deja un cont, autentificati-va, daca nu, va rugam sa va creati un cont.

Jeff Green

Pe langa "Ghid de supravieţuire de la A la Z… în cuplu ", autorul Jeff Green a publicat si Ghid de supravietuire de la A la Z, aflata pe stocul librariei noastre si livrabila imediat.

Carti
Carti
Cont
0213167053
Contact
Ajutor
FB
Blog de carti
Tweeter